Przed nami czwarty, czerwcowy Zlot MGR. Odwiedzaliśmy wąwozy Kazimierza Dolny, kieleckie Góry Świętokrzyskie i mazurskie jeziora. Dziś odkrywamy kolejny, całkowicie nowy kierunek, tym razem jedziemy na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Zanim się zapiszesz

Zlot MGR jak zawsze jest imprezą otwartą dla wszystkich rowerzystów. Niezależnie czy jesteś członkiem stowarzyszenia czy sympatykiem naszej grupy, masz możliwość wybrać się z nami na rowerową wycieczkę po Jurze. Niemniej BARDZO REKOMENDUJEMY, abyś przyjechał/ przyjechała na którąś z naszych inicjatyw. Dlaczego? Przede wszystkim, abyśmy się poznali. Dotychczas uczestnikami naszych zlotów w przeważającej większości były osoby, które znały się wcześniej, a tym samym wiedziały, że mogą na siebie liczyć.

Poza tym to dobra okazja, aby wspólnie pojeździć i potrenować przed wymagającymi wycieczkami. Każda wycieczka (nawet sekcja turystyczna) to około 60 – 90 km  po wymagającym górskim terenie, co potrafi zmęczyć nawet doświadczonych kolarzy. Nie raz już zdarzało się, iż uczestnik, który samotnie pokonywał podobne dystanse w grupie nie dawał rady utrzymać tempa grupy.

Plan zlotu

Wspólnie spotykamy się 22 czerwca (sobota) w miejscowości Wola Kalinowska, skąd kilkoma tematycznie dobranymi ekipami ruszamy na podbój pięknych okolic. Ośrodek znajduje się  na granicy Ojcowskiego Parku Narodowego, co oznacza górskie tereny, wapienne skały i piękne lasy.

Wśród ekip będzie klasyczna Wycieczka z Historią, grupa MTB oraz extreme tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Po całym dniu rowerowych wrażeń wracamy do miejsca noclegowego, gdzie wieczór spędzamy przy wspólnym ognisku/grillu.

Zbiórka i wyruszenie na wycieczki: 9.00 (warto być na miejscu przynajmniej godzinę wcześniej) – odprawa z podziałem na grupy, wspólne zdjęcie i zbicie piątki przed dniem pełnym wrażeń

Ognisko/ grill: 20.00

Zlot oczywiście kontynuujemy 23 czerwca (niedziela), gdzie ponownie udamy się na przejażdżkę – jedynie krótszą. Powrót planujemy na niedzielne popołudnie.

Start wycieczek: 10.00

Powrót: 14 – 15

Wszystkie nowe informacje będziemy dodawać na naszym fanpage oraz nasze forum (klik) .

WAŻNE! Oficjalnie Zlot MGR trwa 22-23 czerwca, jednakże istnieje możliwość rezerwacji domków od 20.06 (Boże Ciało) , czemu możemy zrobić sobie dłuższy, czterodniowy weekend. Z doświadczenia wiemy, iż znaczna część wybiera właśnie tę opcję. Poinformuj nas na ile nocy chcesz dokonać rezerwacji.

 

Nocleg

Miejscem zlotu jest ośrodek Kalisianka. Do naszej dyspozycji jest ośrodek z podziałem na pokoje 2,3,4 i 5 osobowe. Nasz nocleg można zobaczyć pod tym linkiem. Pokoje 4 osobowe posiadają własne aneksy kuchenne, 2 i 3 osobowe natomiast wspólną wyposażoną kuchnię. Podczas zlotu będziemy mieli do dyspozycji duży grill, przy którym nie zabraknie biesiady każdego wieczora, począwszy od czwartku 😉

Koszty

Pojedynczy nocleg to koszt 38 zł/ doba.  W odróżnieniu od zeszłorocznego zlotu, nie ma problemu z rozbiciem namiotów. Cena zostanie ustalona indywidualnie w przypadku potrzeby jednak na pewno będzie niższa niż nocleg w pokoju. Na terenie ośrodka jest darmowy parking dla aut, natomiast rowery zostaną schowane do garażu.

Tak jak wspomnieliśmy, jeśli chcesz przyjechać na miejsce wcześniej, bądź zostać jeszcze trochę po zlocie, nie ma z tym najmniejszego problemu. Poinformuj nas jednak o tym jak wcześniej, żebyśmy mogli zmienić Twoją rezerwację miejsca noclegowego. Ze względu na tzw. sezon wysoki, czyli czas Bożego Ciała oraz rejon typowo turystyczny jesteśmy zmuszeni wpłacić zaliczkę, która w przypadku rezygnacji nie zostanie nam zwrócona. Jednakże w przypadku wpłaty i ewentualnej rezygnacji, nie ma problemu, aby na swoje miejsce znaleźć innego chętnego np. pisząc na naszym forum. LINK DO FORUM

Po rezerwacji noclegu należy dokonać wpłaty co najmniej połowy ceny całego pobytu. Ze względu na nałożenie się wydatków tj. zamówień strojów oraz Zlotu informujemy, iż istnieje możliwość podzielenia kosztów na dogodne kwoty. 

Dojazd

Na miejsce z racji lokalizacji w głównej mierze dojeżdżamy samochodami. Jeśli jedziesz swoim samochodem i masz wolne miejsce(a), odezwij się do nas bądź napisz na naszym forum minimum kilka dni przed naszym zlotem (im wcześniej tym lepiej). Niezależnie czy jest to miejsce na rower, osobę czy tylko bagaże. Być może jest ktoś, kto chętnie by się z Tobą zabrał. Na miejscu istnieje możliwość bezpłatnego parkingu na cały czas pobytu.

 Dokładna lokalizacja poniżej.

ABC uczestnika Zlotu

Na miejsce Zlotu staramy się dojechać jedną grupą, dlatego przed każdym zostaniesz poinformowany o możliwości dołączenia do zbiórki wyruszającej w trasę.

Rzeczy, które warto zabrać ze sobą:

– spray na komary

– zapięcie do roweru (nawet więcej niż jedno)

– kurtkę rowerową przeciwdeszczową

– kask (obowiązkowy)!

– latarka czołowa

– krzesło piknikowe / kocyk na wieczór

– spray po opalaniu

– dętkę dopasowaną do swojego rozmiaru koła

Zapisy

Termin zapisów to 28 lutego 2019! Po tej dacie nie gwarantujemy wolnych miejsc w pokojach.

Gdy podejmiesz decyzję o uczestniczeniu w Zlocie, zgłoś się do nas za pośrednictwem maila kontakt@minskagruparowerowa.pl, wiadomości na fanpage bądź osobiście do Patryka WawryszukaKamila Bodziony lub Niny Wawryszuk. Pytania organizacyjne oraz informacje o ośrodku prosimy kierować do Kamila Bodziony. Ponadto podaj w jakiej ekipie (mtb, turystyczna czy extreme) chciałbyś pojechać oraz ile dni zamierzasz zostać. Dopiero po kontakcie z nami i naszym potwierdzeniu, dokonaj wpłaty.