Przez prawie miesiąc czekaliśmy na odpowiedzi w związku z ankietą podsumowującą rok 2015 w oczach naszych zakręconych rowerzystów! Bardzo się cieszymy, ponieważ odzew był większy niż w poprzedniej ankiecie. Ponadto pojawiło się mnóstwo sugestii, uwag i pomysłów – dzięki temu będziemy mogli lepiej obrać kierunek działania na kolejny, wspólny sezon. Zapraszamy do przeczytania krótkiego podsumowania.

Mińska Grupa Rowerowa

Przede wszystkim Mińska Grupa Rowerowa kojarzy się Wam z poznaniem nowych ludzi, motywacją do jazdy i wspólnymi wycieczkami w grupie. Taki był właśnie cel działania MGR – by jednoczyć i rowerowo spędzać razem czas. Cieszymy się, bo po odzewie w ankiecie widać, że cel został zrealizowany!

Nasze inicjatywy

19 ankieta 2

W zdecydowanej większości nie wyobrażacie sobie wtorku czy czwartku bez przypominajek dotyczących wieczornych inicjatyw – Damek i Nocnika. Krótka, zwięzła informacja publikowana zazwyczaj o poranku, na pewno zachęca i sprawia, że nie możecie się doczekać naszej wspólnej rundy. Określamy kilometraż, tempo, typ trasy – by każdy wiedział na jaką rundę się zakręcić.

19 ankieta 3

W kwestii inicjatyw większość (61%) przyjeżdża na wybrane inicjatywy – zazwyczaj dwie. Około 23% rowerowych respondentów to weterani uczestniczący na każdej inicjatywie. W ankiecie pojawiły się także głosy obserwatorów, którzy dopiero czekają na swój debiut w peletonie MGR. Poznaliśmy także przyczyny absencji w rowerowym gronie, ale mamy nadzieję, że zobaczymy się w 2016 r.! Bardzo się cieszymy również z takich głosów. Możemy się dowiedzieć m.in. jak nasza czarno-żółta ekipa jest postrzegana lub jak lepiej dotrzeć do większego grona odbiorców. Z tym związane są także odpowiedzi z kolejnego pytania z ankiety – odnośnie źródła wiedzy o MGR. Oczywiście odpowiedzi nie były zaskoczeniem, gdyż najwięcej głosów uzyskał Facebook i strona MGR. Dzięki takim wynikom ankiety mamy motywację, by lepiej zadbać o promocję i dotrzeć do rowerzystów, którzy jeszcze nie mieli okazji z nami kręcić! Bardzo ważne są również Wasze relacje do znajomych, którym opowiadacie o MGR. To też niezwykle istotne źródło informacji, dzięki któremu jest z nas taka rowerowa gromada!

W kwestii naszych inicjatyw – Damek, Nocnika i Wycieczek z Historią – bardzo istotne jest bezpieczeństwo uczestników w peletonie na drodze. Jesteśmy rozrastającą się grupą, dlatego też budowanie bezpieczeństwa i dbałość o szczegóły takie jak odpowiedni szyk czy zachowanie uczestników, będzie dla nas priorytetem w nadchodzącym sezonie. Dziękujemy za cenne wskazówki dla liderów peletonów. Szykujcie się na nowe, dobre zmiany w 2016 r.!

Plany na przyszłość

19 ankieta 4

Gdy już zajrzycie do nas w sieci, najbardziej interesują Was opisy tras i szlaków w okolicy (34%). Następnie dość równo podzialiły się głosy na: opisy lub relacje z aktualnych wydarzeń (25%), relacje z wyjazdów (23%), filmy i galerie zdjęć (18%). W przyszłym roku możecie liczyć na opisy szlaków i tras w okolicy Mińska – prace już ruszyły!

Liczna rowerowa rodzina jaką się staliśmy, aż prosi się o jakieś gadżety świadczące o przynależności. Słusznie proponowaliście praktyczne rozwiązania takie jak: kubki, odblaski, torby na zakupy, bransoletki, breloki, bidony, kalendarze – wszystko to oczywiście w MGRowym klimacie! Możecie liczyć w nowym sezonie na coś więcej niż naklejki i pocztówki, dziękujemy za sugestie!