Mińska Grupa Rowerowa

Jesteśmy grupą pasjonatów rowerowych działająca na terenie powiatu mińskiego. Skupiamy w swoich szeregach fanów kolarstwa szosowego, dalekich podróży z sakwami, uczestników maratonów MTB, ekstremalnego zjazdu czy szeroko pojętej turystyki rowerowej. Nie obce są nam niedzielne wycieczki za miasto czy dłuższa trasa zimą. Dzięki nam dowiesz się jak wiele osób wokół Ciebie jeździ na rowerze, gdzie go najlepiej naprawić, który region jest warty odwiedzenia.

Nasza grupa powstała z zamiłowania do rowerów. Chcemy pokazać, iż Mińsk Mazowiecki i jego okolice to niezwykle ciekawy region, z jeszcze bardziej ciekawymi ludźmi o których często mało kto słyszał. Staramy się, aby nasza strona była jak najbardziej przyjazna użytkownikowi. Chcemy, aby umieszczone na niej informacje służyły jako kompendium wiedzy o naszym regionie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli stawiasz pierwsze kroki i nie wiesz, z kim i gdzie pojechać, co warto zobaczyć, spodobała Ci się pewna odmiana kolarstwa i myślisz, że jesteś w tym jedyny w naszej okolicy – napisz do nas. Być może nurtuje Cię pytanie, na której do tej pory nie uzyskałeś na naszej stronie odpowiedzi. Zobaczymy co da radę w tej sprawie zrobić.

Historia

Nasze prapoczątki sięgają 2008 roku, kiedy jeszcze jako nastolatkowie rozpoczęliśmy pracę nad portalem rowerowyminsk.pl. Portal ten swoją działalność skupiał na relacjonowaniu wycieczek, wypraw oraz opisywaniu tras. Kilka lat wspólnego działania zakończyło się w 2013 roku, kiedy postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność. Naszym celem poza portalem informacyjnym było tworzenie rowerowej społeczności.

Właściwa praca nad MGR rozpoczęła się jesienią 2013 roku, kiedy to Patryk Wawryszuk, Kamil Bodziony i Cezary Rozwadowski postanowili powołać do życia całkowicie nową organizacje. Bez profesjonalnego zaplecza, stworzyli własnymi siłami stronę internetową i logo, a chwilę później fanpage. Po kilku miesiącach pracy oficjalnie Mińska Grupa Rowerowa rozpoczęła swoje działanie 16 kwietnia 2014 roku.

Stworzyliśmy naszą pierwszą inicjatywę Nocnik, będący wspólnymi, wieczornymi przejazdami po naszej okolicy. Pierwszy rok to nabieranie odpowiedniego rytmu poprzez pierwsze dalsze wycieczki, zamawianie MGRowych koszulek oraz poznawanie wielu nowych rowerowo zakręconych ludzi.

Przełomowy okazał się rok 2015. Poza Nocnikiem, stworzyliśmy Damki czyli jazdy tylko dla kobiet oraz wspólnie z Arkadiuszem Łukasiakiem, zorganizowaliśmy pierwsze Wycieczki z Historią pod patronatem MGR. Grupa rozpoczęła regularne starty w zawodach szosowych, mtb, triathlonowych oraz ekstremalnych w całkowicie nowych, profesjonalnych strojach.

Rozwój grupy przyczynił się do powstania w lutym 2016 roku stowarzyszenia Mińskiej Grupy Rowerowej z wpisem do KRS , która skupia najbardziej zaangażowane osoby z różnych dyscyplin. Sezon 2016 roku rozpoczęliśmy z wieloma nowościami:  całkowicie nową stroną internetową, nową gamą strojów rowerowych oraz koszulek. Co dalej? Nasza dalsza historia właśnie się piszę, być może Ty będziesz jej częścią….